Szájer kismadár Nemzeti Konzultál a néppel, Orbán Viktor felkérésére, méghozzá olyan fontos kérdésben, mint az új alkotmány. Mi ez, ha nem a Demokrácia2011 új, turbófeltöltésű, nyolchengeres, 400 lóerős fekete befutója?
Mint azt a fidesz.hu-n olvasni lehet, szép listát dobtak össze, frissiben értelmezzük is:
A kérdések a következők:
1. Az új alkotmány csak az állampolgári jogokat vagy a kötelezettségeket is deklarálja-e?
Rögtön egy könnyű kérdés, ha magyar vagy, igennel voksolsz. Kicsivel később jön a kopp, amikor kötelező Polgári Szombatot vezetnek be a válság / komancsok / ballibek miatt, persze fizetés érte csak a jól végzett munka öröme. Másik lehetőség, hogy Közveszélyes Munkakerülővé válsz, és mehetsz tarhonyát falatozni a haverokkal a sitten. Ugyan '89 óta nem bűncselekmény, de miért ne állítanánk vissza régi fényét, amikor még a külföldieket (!) is ki lehetett utasítani KMK-ért.
2. Korlátozza-e az új alkotmány az állam eladósodását?
A lelkiismeretes magyar ismét egy igennel tud javítani a sorsán. Mert az olyan jól hangzik, hogy "Akar eladósodni? Nem!". Megvalósítható? Kit érdekel! Nézzük gazdasági szempontból. Ha az államnak fix összeg áll rendelkezésre, amivel gazdálkodhat, alkotmányos fék van a külföldi kölcsönök vagy egyéb források bevonására, akkor mi történik, ha mondjuk katasztrófa sújtja az országot? Árvíz, belvíz, földrengés, UFÓk? Ebből a büdzséből megy. Márciusig így kiürül a katasztrófa-tartalék, tehát a természet szíveskedjen nyugton maradni következő év január elsejéig, vagy kénytelen a kormány átcsoportosítani (elvesz máshonnan, pl. kevesebb jut családtámogatásra vagy az egészségügyre (Lézer János autója vagy költségtérítése nem ideértendő, az a Nemzeti Felemelkedési és Jólcsinálási törvényben meghatározott közhasznú tevékenység)), vagy rádob egy kis különadót az itthoniakra. Mondjuk rendkívüli UFÓADÓ.
3. Vegyen-e védelem alá olyan közös értékeket az új alaptörvény, mint a család, a munka, az otthon, a rend és az egészség?
Naná! Valamint járja körbe a hatóság a polgárság otthonait, hogy rend van-e a gardróbban és a konyhában. A betegeket le kell taszítani Kékestetőről, a hamburgerzabálókat zsíradóval büntetni (megjegyzem a kínai gyorsbüfék, amiből egyre több nyugdíjas eszik, mert olcsó, ugyanilyen egészségtelen ételeket kínálnak).
Mi lenne a család alkotmányos védelme? Egy férfi, egy nő, egy gyerek? Vagy kettő? Vagy öt? Aki ebből az amerikai, soha meg nem valósult, hatvanas évekbeli nukleáris család elképzeléstől eltér, az fizessen többet vagy attól kezdve, amiben ő él, az nem család? Így nem is támogatandó? Okos! Kevesebbet kell a költségvetésnek finanszíroznia!
4. Járjon-e szavazati jog a kiskorú gyermekek után?
Hát persze. 14-18 éves fiúk után kettő is, mert kétszer akkorák, mint a 7-9 évesek, így legalább kétszer olyan nagy mértékben kell képviseltetni őket. Előzetesen persze jelentkezni kell egy bizottságnál, ami elbírálja, hogy kaphat-e a polgár a gyerekek után szavazati jogot. Mert ugye azt nem lehet, hogy balos, zsidó, roma, kulák, idegenszívű, nem szimpatikus, nem ránk szavazó, nincs rajta sapka emberek is kaphassanak.
5. Engedje-e az új alkotmány a gyermeknevelés költségeinek megadóztatását vagy sem?
Gondolom, itt az elvárt vélemény a nem... vagy az igen? Fogalmam sincs, mit takar ez a baromság. Ha elviszem a porontyot az állatkertbe, hogy lásson közelről elefántot, akkor többet kell fizetnem a jegyért, mert a gyermeknevelés részének tartom, hogy szélesebb ismeretekkel rendelkezzen? Mindezt az ALKOTMÁNY szabályozza? Esetleg pont fordítva? A pénztárnál visszakapom kifli és tej áfáját, ha a gyerkőc rányomdázza az ujjlenyomatát, hogy az az övé lesz?
6. Az új alaptörvény vállaljon-e kötelezettséget a jövő nemzedékek után?
Az előző enyhén kétértelműen lett megfogalmazva, de tudtam mire gondolni, itt végkép elvesztem. Fogalmam sincs, mire gondolt a költő. Kötelezettséget vállal valamire, vagy valaki felé, valami után kötelezettséget nem lehet vállalni. Illetve lehet, azt hiszem, rájöttem. Miután elhaláloztak a következő nemzedékek, utána kötelezettséget vállalhat valaki felé az új alaptörvény. Összességében passzolom ezt a pontot, de a lózung-faktora ennek a pontnak legalább 50 a tizes skálán.
7. Az új alkotmány fejezze-e ki a határon túl élő magyarsággal való nemzeti összetartozás értékét?
2011-ben, az Európai Unióban, ahol pont az egyik alapgondolat az, hogy eltűnnek a határok, ott valóban szükség van egy ilyen kifejezésre (sic!). Ha arra gondolnak, hogy ők is magyarok-e és az anyaország annak tekinti-e őket, akkor természetesen. Erkölcsi értelemben legyen kifejezve, igen, gazdasági és politikai értelemben nem. Annyira jól állunk, hogy a környező országok rászorulóinak egészségügyi kezeléseit is simán kicsengetjük? Lehet, hogy kéne még pár nyugdíjvédelem a finanszírozáshoz.
8. Az új alaptörvény védje-e a Kárpát-medence természeti sokféleségét?
Jogokat a fáknak és pókoknak? Bánáti bazsarózsa (Paeonia officinalis ssp. banatica sólyomlászlicus)? Magyar narancs? Tokaji szőlő? De igen, védje. Bármit is jelentsen ez.
9. Az új alkotmány védje-e fokozottan a nemzeti vagyont?
Miszerint? Több őr kell a korona mellé? Már megint miről beszélünk? Mert konkrétumokról nem, az látszik.
10. Az új alaptörvény szerint kizárólag átlátható gazdasági hátterű társaságok számára legyen-e nyitva az állami forrásokhoz való hozzájutás?
Ennek kicsit olyan szaga van, hogy "aki nekünk tetszik, az hozzájut a forrásokhoz". Mit értünk átláthatóság alatt? Mi alapján döntik el és kik, hogy kik jutnak forrásokhoz? Egy újabb olyan pont, amibe azt magyaráz bele mindenki, amit csak akar. De azért erről is mondjon véleményt a polgár?
11. A bíróságok számára legyen-e mód a tényleges életfogytiglani szabadságvesztés kiszabására?
Ez tényleg olyan fontos, hogy a társadalom óriási rétegeit érinti? A 25 év nem elég? Min változtat ez gyökeresen?
12. Az új alaptörvény szankcionálja-e a parlamenti bizottságok előtt való meg nem jelenést?
Inkább szankcionálja az ülésteremből való kivonulást, majd ennek ellenére a fizetés pofátlan felvételét. Ha én kivonulok rendszeresen a munkahelyemről, ha a főnök beszél, nem igazán kell visszavonulnom, sőt, leveszik annak a terhét is a vállamról azonnal, hogy másnap munkába kelljen vonulnom. Jó lenne, ha arra a cirkuszi társulatra is vonatkozna ott a parlamentben ugyanez. A valódi cirkuszosoktól ezúton is elnézést, hogy ennyire degradáltam a munkájukat.
Hajrá, gyerekek, csak így tovább!